Tropiskās salas

La Gomera, Spānija

Kanāriju salas ir tūristu pārpildītas katru gadu, taču Gomēras salu par īpašu padara tās džungļi – kas tāds, ko neatrast citās Kanāriju salās. Šeit var atrast visu veidu augus, kuri nav atrodami ne pārējās Kanāriju salās, ne arī citur Eiropā. Sala ir vulkāniska, un tās auglīguma pamatā ir milzīgie tirdzniecības vēja mākoņi, kuri nes mitrumu. Šeit atradīsi ideālu siltuma un mitruma kombināciju, kas raksturīga tropiskajiem galamērķiem.

La gomera
La gomera pasakainais skats

Scilly salas, Lielbritānija

Lai gan Lielbritānija īsti nenāk prātā, kad ir vēlme apmeklēt tropisku valsti, tās tropiskās salas gan ir apmeklēšanas vērtas. Ņemot vērā, cik augstu virs jūras līmeņa atrodas Lielbritānija, tai patiesībā vajadzētu būt aukstākai, jo tā ir apmēram tādā pašā augstumā, kā Kanāda. Taču, pateicoties Golfa straumei, kas atnes siltumu no tropiskām vietām, kā Meksika un Florida, te ir daudz siltāks. Scilly salās, kas atrodas zemāk nekā pārējā Lielbritānijas daļa, ir daudz siltāk, nekā pārējā valsts daļā. Tā ir vieta ar palmu kokiem, svaigu gaisu un zaļu zāli. Veikalos ir vienkārši atstātas “godīguma kastes”, kurā apmeklētāji paši norēķinās par to, ko paņēmuši. Šī ideja būtu neiedomājama Londonā, taču šeit tā darbojas.

Scilly salas
Scilly salas no putna lidojuma

Azores, Portugāle

Azores ir Portugāles atbilde Islandei. Šīs vulkāniskās salas arī iegūst siltumu no Golfa straumes un tāpēc lepojas ar lielāku siltumu nekā citur Eiropā. Te ir arī daudz lielāks mitrums, taču tas nebūt nenozīmē, ka te visu laiku līst.

Madeira, Portugāle

Madeiru par īpašu salu padara tās lielā daudzveidība. Tu vari nosalt viscaur, pabraucot nelielu gabalu, un tai pat laikā izcepties tropiskajā saulē pludmalē. Nākamajā brīdī Tu vari atrasties jau džungļos. Tas ir apbrīnojami, cik gadalaikus te var piedzīvot vienas dienas laikā, tā kā daļa Madeiras ir tropiska, dažās vietās ir mērens klimats un dažās ir pat auksti. Netālu ir vēl viena sala, slavena ar tās pludmalēm – Porto Santo.

Porquerolles, Francija

Iespējams, Tu nekad neesi dzirdējis par šo mazo franču saliņu, kas izvietojusies Dienvidfrancijas pašā galā. To apdzīvo tikai apmēram 200 cilvēki un tā ir aizsargājama, tā ka pat neiedomājies te plūkt puķes! Te ir zili, dzirdi ūdeņi un nelieli līcīši. Lai gan to nevar pilnībā dēvēt par tropisku salu, tās ainava ar smilšainajām pludmalēm un nebeidzamu saules gaismu liek te tā justies.