Labākie ūdens tūrisma galamērķi

Ja ir vēlme pavadīt brīvdienas pie kristāldzidriem ūdeņiem, te tiks apskatīti labākie Eiropas galamērķi.

Horvātija, Dalmatia reģions

Reti kurš apgabals ir tik ļoti ūdeņiem bagāts, kā Split- Dalmatia reģions. Ar kalnu grēdu, ieskaitot Horvātijas augstāko kalnu, Zagora, šis apgabals lutina ar Vidusjūras pludmales atmosfēru. Reģions ir starp skaistākajiem pasaulē. Te var atrast gan seklus ūdeņus, gan atklātu jūru, savvaļas krāces un mierīgas upju gultnes. Apgabals lepojas ar skaistākajām Vidusjūras salām līdzās raupjām klintīm, dziļiem ezeriem un vēl neizpētīto pazemes aliņu bagātību.

Horvātija
Horvātija, Dalmatia reģions ieskauts ar ūdeņiem

Algarve, Portugāle

Augstas kvalitātes pludmales visapkārt. Smiltis sniedzas tik tālu, cik vien acs var saredzēt, un šīs smilšainās pludmales ierāmē zeltainas klintis, tuksnešainas saliņas un nelieli, akmens ieskauti līcīši. Šeit okeāns atmirdz visās zilā nokrāsās un aicina izbaudīt peldes un jūras sportu.

Sainte – Maxime, Francija

Provansas apgabala pilsētiņā slēpjas miers starp zemi un jūru, emocijas, smaržas, garšas un atklājumi. Šis ir ideāls galamērķis atpūtai kopā ar ģimeni. Sainte- Maxime atrodas Sentropēzas līča sirdī un ir franču Rivjēras apmeklētākais galamērķis. Nepārtrauktās rūpes par ekoloģiju ir atmaksājušās, jo jau kopš 1987. gada pludmalei ir “zilā karoga pludmales” statuss, kas liecina par ūdens tīrību un vides ekoloģiju.

Sainte - Maxime
Sainte – Maxime skats no augšas

Costa Brava, Spānija

Costa Brava ir saules ieleja, pilna ar pludmalēm, līcīšiem, kurus ieskauj daba, kristāldzidru ūdeni. Te ir apburoši zvejnieku ciematiņi.

Antālija, Turcija

Antālija ir nemainīgi populāra tūristu vidū. Šī pilsēta saista apmeklētājus ar savām skaistajām pludmalēm un garāko piekrastes līniju Turcijā. Palmas norāda uz maigo Vidusjūras klimatu pilsētā. Te ir karsts un sauss vasaras laikā un lietains ziemā.

Antālija
Antālija visā krāšņumā

Zakynthos, Grieķija

Tā ir skaista sala, bagāta ar auglīgām ielejām un mērenu klimatu. Te ir pilns ar dažādām pludmalēm- ir gan smilšainas, gan arī akmeņainas tiem, kam patīk baudīt klintis. Te var aplūkot aizraujošu zemūdens pasauli.

Gozo sala, Malta

Gozo ir lieliska sala, zaļa, neliela, ar sezonu diktētu dzīves ritmu, zvejniekiem un zemkopjiem. Saskaņā ar mītu, tiek uzskatīts, ka tā ir tā pati Kalipso sala no Homēra “Odisejas”. Baroka stila baznīcas un vecas akmens lauku mājas to izrotā un veido īpašu atmosfēru. Gozo iespaidīgā krasta līnija ir lieliski piemērota zemūdens niršanai.

Gozo sala
Gozo sala, Maltā

Maljorka, Spānija

Kristāldzidri ūdeņi, smilšainas pludmales, mazas laiviņas – tā varētu raksturot šo paradīzi zemes virsū. Daudzi šeit izbauda zemūdens niršanu.

Brac sala, Horvātija

“Zlatni Rat” jeb tā saucamais Zelta Rags ir zemes gabaliņš, kas izvietojies apmēram 2 km uz rietumiem no Bol pilsētas uz Horvātijas Brac salas, un šī pasakainā vieta piesaista tūristus katru gadu.

Marettimo, Sicīlija

Marettimo krasts ir akmeņais, tajā ir simtiem līču un alu. Te izvietojusies burvība, neliela pludmale.

Porquerolles, Francija

Te apmeklētāji atradīs skaistas, labi koptas pludmales, tīru ūdeni un spožu saules gaismu. Piekraste ir 40 km gara un te sev vietu atradīs gan savrupi ceļotāji, gan kompānijas meklētāji. Šī pludmale no apkārtējās pasaules norobežojusies ar skuju mežu.

Sardīnija, Itālija

Smaragdzaļa jūra, līči un pludmales ar sniegbaltām smiltīm sagaida apmeklētājus Sardīnijā. Sala piesaista apmeklētājus ar dabas kontrastiem un krāsām.

Kephalonia, Grieķija

Burvīgi skati, piemīlīgas pludmales, bagātīgs kultūras mantojums, skaisti pieminekļi, kalni, pilis, savrupi klosteri un viesmīlīgi cilvēki padara šo vietu par tādu, kur noteikti gribas atgriezties.

Menorca, Spānija

Menorca ir vieta Baleāru salās, Spānijā, kur apmeklētājus gaidīs mierīga atmosfēra. Tā ir kontrastu pilna vieta, īsta paradīze zemes virsū. Salai ir 216 km gara piekraste ar zeltainiem, smilšainiem līcīšiem.

Kapri, Itālija

Burvīga Vidusjūras sala, kuru gadsimtiem ilgi apmeklējuši intelektuāļi, mākslinieki un rakstnieki, kurus apbūris tās maģiskais skaistums. Te jūtams vēstures, dabas, kultūras un notikumu sajaukums, kas katru dienu saplūst kopā un atdzīvina Kapri leģendu.

Nīca, Francija

Dzīvi Dienvideiropā raksturo saullēkts Vidusjūras zilajos ūdeņos, jaukas brokastis uz saules apspīdētas terases, pastaigas šaurajās vecpilsētas ieliņās, pusdienas viesnīcas terasē, pēcpusdienas iepirkšanās pilsētas prestižajos veikaliņos, niršana jūrā. Te dzīve ir laimīga un rāma.