Labākie kempingi Eiropā

Tava telts ir lēta biļete palikšanai neskartā dabā visā Eiropā no Šveices ezeriem līdz Grieķijas pludmalēm- ar pastaigām, makšķerēšanu un zvaigžņu vērošanu.

Le Clos du Lac, Provansa, Francija

Šī kalnu grēda izvietojusies 1485 metru augstumā Écrins Nacionālā parka stūrī un te paveras Instagram bilžu cienīgi skati. Serre-Ponçon ezers ir pāris minūšu gājiena attālumā, te var izbaudīt peldi vai makšķerēt. Netālu atrodas arī Boscodon mežš, kurā ir kāpšanas takas. Kempingā ir volejbola korts, bērnu spēļu zona un botāniskais dārzs, kas ir mājas deviņām taureņu šķirnēm. Naktī var izbaudīt lūkošanos zvaigznēs.

Le Clos du Lac
Le Clos du Lac kempinga vieta

Le Cahnt-hibou, Auvergne, Francija

Šis nelielais kempings atrodas fermā, kurā ir kontaktu zoodārzs, kur bērni var samīļot dzīvniekus un vasarā arī izpriecāties tādās aktivitātēs kā olu savākšana, cepumu cepšana, sejas apgleznošana, braukšana ar traktoru un stāstu vakari ap ugunskuru. Kempingā ir arī divi baseini- pieaugušo un bērnu.

La Pointe kempings, Britānija, Francija

Aulne upes krastos izvietojies lielisks, plašs kempings, kurā, saņemot īpašu atļauju, var zvejot lasi. Kempinga īpašnieki katru rītu piegādā svaigas bulciņas un maizi tieši līdz teltij un iedrošina apsēsties ar glāzi vīna un novērot savvaļas dabu, kurā parādās sarkanais briedis, vāveres, dzeņi un pūces.

D’olde Kamp, Ansen, Nīderlande

Šī burvīgā vieta mežā piedāvā palikt atklātā laukā, te pieejama karsta kafija, var pasūtīt siltu maizi un ir picas krāsns cepšanai ārā. Šī vieta piedāvā izbaudīt visu lauku burvību, te ir kazas, ēzelīši, vistas un truši – bērni var palīdzēt tos barot un saņemt “fermera dilpomu”.

D’olde Kamp
D’olde Kamp

Langoed de Barendonk, Beers, Nīderlande

Šis ir ģimenei draudzīgs kempings ar mežu visapkārt. Barendonk muižā, kopā ar vēsturiskajām flāmu mājām un šķūnīšiem, izvietojusies piensaimniecības ferma. To ieskauj zaļi lauki. Te pieejama arī viesistaba sliktam laikam, kurā var izžāvēt drēbes, paēst un izplānot nākamās dienas pārbraucienu ar velosipēdiem (tos var noīrēt tepat uz vietas).

Camping de la Cascade, Coo, Beļģija

Šis nelielais kempings atrodas pie Amblève upes, mežainā un paugurainā reģionā. Te atpūtnieki var makšķerēt, peldēties, doties pārgājienos un izbraucienos ar velosipēdu. Netālu ir Coo ciems, kurā izskatās kā pasakā. Bārā var izvēlēties no 15 dažādiem beļģu alus veidiem, ko nobaudīt.

Camping de la Cascade
Camping de la Cascade

Zur Mühle, Melnais mežs, Vācija

Zur Mühle piedāvā takas ar pakāpieniem ar burvīgiem skatiem starp ēnainiem kokiem. Uzsvars šeit tiek likts uz relaksāciju – šī ir mierīga vieta – bez klubiem vai rotaļu laukumiem. Te ir lieliski piemērota straume airēšanai, pieejamas pastaigas ar gidu un velotrases, lai varētu savu laiku pavadīt aktīvi. Ir iespēja pasūtīt svaigu maizi, kā arī uz vietas pieejama pārtika. Šī ir lieliska vieta, lai nedarītu neko un atpūstos no pilsētas burzmas.

Mexico kempings, Bregenz, Austrija

Nav daudz tādu kempingu, kuros var vienlaicīgi lūkoties uz divām citām valstīm no savas telts ieejas, taču Mexico kempings noteikti atšķiras. Tas atrodas netālu no Konstances ezera krasta, un šis mirdzošais ūdens robežojas ar Austriju, Vāciju un Šveici. Katru dienu pēc iešanas pārgājienā iespējams izbaudīt peldi. Velotrase sniedzas cauri visam kempingam un tik tālu apkārt ezeram, cik vien iespējams.

Lindenhof kempings, Berne, Šveice

Lindenhof atrodas starp vīnogulāju nogāzēm, pavisam netālu no Biel ezera un priecē ar skatu uz Jura pauguriem tieši pretī. Velobrauciens gar upēm, kāpiens netālajā Šveices lielajā kanjonā vai pastaiga starp vīnogulājiem ir tas, ko šeit var izbaudīt. Pats kempings ir ekoloģisks, ferma tiek apsildīta ar saules enerģiju un kokiem no vietējā meža. Tāpat tas priecē apmeklētājus ar uz vietas audzētiem āboliem un ķiršiem, kuri tiek tirgoti kempingā.

Lindehof kempings
Lindehof kempings

Val d’Or kempings, Enscherange, Luksemburga

Šīs mazās vietas anonimitāte nodrošina to, ka kempings nav tūristu pārpildīts. Tas atrodas skaistās Clerve upes krastos un tas ir lieliski aprīkots atpūtai ar pašiem mazākajiem – te ir veseli 3 spēļlaukumi, viens no kuriem ir ar ūdeni. Te var noīrēt kalnu divriteņus, ir arī bārs.

Carso kempings, Trieste, Itālija

Šo organisko augļu un dārzeņu fermu kopš 1932. gada vada viena un tā pati ģimene un apkārt ir mežs. Atpūtnieki var paši nolasīt sev ražu, vai arī iegādāties to. Tepat var iegādāties arī vietējo medu un reģionālos vīnus. Īpašnieki saudzē resursus, samazinot ūdens patēriņu un atkritumus līdz minimumam. Īsti ekoloģiskai atpūtai noteikti izvēlies šo.

Camino de Santiago kempings, Burgos, Spānija

Kempings nodēvēts par godu 804 km garajam svētceļnieku gājienam uz Santjago Spānijas ziemeļrietumos. Tepat kempingā ir restorāns un tiek piegādāti svaigi cepti gardumi, un īpašnieki dara visu iespējamo, lai padarītu palikšanu šeit par debešķīgu pieredzi. Ik pa laikam tiek organizēta putnu vērošana, tā kā šis apgabals ir mājas 361 putnu sugai.

Port Massaluca kempings, Katalonija, Spānija

Šis Katalonijas kempings, kas atrodas aptuveni 200 km uz rietumiem no Barselonas noteikti neliks vilties. Matarrañas un Ebro upes ietekā, zem dramatiskajām smilškrāsas klintīm no kempinga var vērot ligzdojam klintīs putnus. Aizrautīgiem zvejniekiem te būs, ko iesākt, pateicoties sastopamajai zivju daudzveidībai – te ir zandarti, karpas un citas zivis. Šī ir ideāla vieta, kur zvejot, lai gan protams, ir konkurence ar vietējiem zvejniekiem, gārņiem un jūraskraukļiem.

Quinta dos Moinhos, Braga, Portugāle

Šajā kempingā Portugāles ziemeļu daļā ir daudzas izklaides iespējas – te izvietoti tenisa galdi, ir iespējams noīrēt velosipēdu vai kajaku. Netālu no kempinga, Vila Nune ciematā pirmdienās var apmeklēt tirgu.

Nature Ferie kempings, Hals, Dānija

Ja Tevi saista privātas pludmales, šī ir īstā izvēle. Samaksājot vien 10 EUR par nakti, apmeklētāji gūst pieeju ekskluzīvai piekrastei ar iespēju izbaudīt to uz velosipēdiem, jo gar to sniedzas veloceliņš.

Fyrvapplingen Fiskecamp, Uppsala, Zviedrija

Tikai pusotras stundas braucienā no Stokholmas atrodams šis ietilpīgais kempings ar vairākiem veloceliņiem. Lai gan ezera tuvums nozīmē, ka šeit ir perfekta vieta makšķerēšanai un peldēšanai, uzsvars šeit tiek likts uz piekļūšanu pēc iespējas tuvāk dabai. Kempings ir mežu ieskauts un te ir iespēja kopīgi uzcept gaļu.

Vala kepings, Mokalo, Horvātija

Netālu no Korčula salas izvietojies šis mazais piekrastes kempings, kurš sevī ietver jūru, kalnus un mežus. Ar skuju kokiem un olīvu kokiem visapkārt, tā ir burvīga, zaļa un klusa vieta. Pāris minūšu gājiena attālumā ir pludmale, kurā var vērot rajas, krabjus un jūraszvaigznes. Kempingā ir arī picas ēstuve un pludmales bārs ar pieņemamām cenām.

Camp Liza, Bovec, Slovēnija

Te ir īpaša zona, kurā nav atļauts iebraukt automašīnām, tikai novietot teltis, un tas ir tieši pie Koritnica upes. Te ir daudz, ko iesākt – pastaigas pa Alpu takām, velobraukšana, braukšana ar kalna velosipēdu pa ielejām un pauguriem, braukšana ar kajaku, kanoe laivu un raftings.

Camp 9 Nature Campground, Silēzija, Polija

Šis kempings īpašs ar to, ka tas atrodas ļoti tuvu robežai ar citām valstīm- Slovākiju ar Tatru kalniem, Čehiju un mazatklāto rietumu Ukrainu. Te ir arī bunkuri, kas saglabājušies no kara laikiem un veloceliņi apkārtnes izpētei.

Tartaruga kempings, Zakynthos, Grieķija

Izvietojies sapņainā vietā, pludmalē, šis kempings piedāvā iespēju nirt un vērot bruņurupučus. Visapkārt ir olīvu koki un skaisti skati. Kempingā ir neliels restorāns, kurā tiek pagatavotas maltītes no svaigām jūras veltēm.