Kalnu tūrisma galamērķi

Bovec, Littoral, Slovēnija

Šī gleznainā pilsētiņa atrodas Trentas ielejā, to ieskauj Alpi un tā robežojas ar Itāliju. Tā ir starp apmeklētākajiem galamērķiem Slovēnijā. Soča upe pārsteidz ar tās tirkīzzilajiem ūdeņiem.

Tūristi dodas šurp kāpt kalnos, zvejot un ļauties izbraucienam ar kajaku.

Bovec
Bovec, Slovēnija

Hallstatt, Salzkammergut, Austrija

Idilliskajam ciematiņam, kas izvietojies ezera krastā, ir ļoti sena vēsture, kura aizsākusies pirms tūkstošiem gadu. Ziemā ciematiņš piesaista slēpotājus un snovotājus.

Tatri, Polija, Slovākija

Tatru kalnu grēda robežojas ar divām valstīm- Poliju un Slovākiju, un tā ir augstākā kalnu grēda Karpatu kalnos. Ziemā tā kļūst pārpildīta ar ziemas sporta entuziastiem, kas izbauda nobraucienus no sniegotajām virsotnēm. Populārākais slēpju kūrorts atrodas Zakopane pilsētā, sauktā arī par Polijas ziemas galvaspilsētu. Vasarā apmeklētāji var kāpt kalnos. Te paveras pasakains skats uz ielejām, pļavām un smaragda ezeriem, kā arī kalnu virsotnēm.

tatri
Tatri, Polija

Dolomītu kalni, Itālija

Šī kalnu grēda Alpos ir populāra starp slēpotājiem un kalnos kāpējiem. Elpu aizraujošas ainavas katru gadu pulcē apmeklētājus. Te ir arī slēpošanas kūrorti ziemas sporta entuziastiem.

Stanserhorn, Šveice

Kalns ir 1,898 metrus augsts. Tas ir viegli sasniedzams un tūristu iemīļots galamērķis. Kalna virsotne ir labākais skatu laukums.

Rhaetian dzelzceļš, Šveice

Iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, dzelzceļa maršruts paver iespēju paraudzīties uz Alpu kalniem. Vilciens brauc pāri tiltiem, caur tuneļiem un gleznainiem objektiem. Visu gadu te paveras burvīgi skati. Te ir arī tūristu iecienīts Svētā Morica SPA atpūtas komplekss.

El Caminito del Rey, Spānija

Šī tiek uzskatīta par visbīstamāko kalnā kāpšanas taku paaulē un uz to pat paskatīties ir bail. Spāniski tas nozīmē “karaļa mazā taciņa”. Neraugoties uz to, tā piesaista ļoti daudz bezbailīgu kalnā kāpēju.

Brienzer Rothorn dzelzceļš, Šveice

Šis gleznainais maršruts sniedzas cauri Alpiem un ceļš sniedzas augšup Brienzer Rothorn kalnā. Vilciens brauc arī cauri klintīs izveidotiem tuneļiem un veido elpu aizraujošas cilpas. Tiem, kam patīk asas izjūtas un adrenalīns, tas noteikti būs pa prātam.